Title

Príprava vozidla na STK a EK

  • Úvod
  • Príprava vozidla na STK a EK

Neviete či Vaše auto prejde STK a EK?

Ak už vyrazíte na STK, tak máte len dve možnosti. Buď ňou prejdete alebo nie. Lenže za kontrolu zaplatíte dopredu a nejde o lacnú záležitosť. Počítajte s nákladom do 60 eur spolu s emisnou. Problém je, že ak kontrolou neprejdete, vyhodili ste zbytočne peniaze. Budete musieť dať problém odstrániť a opäť sa vydať na kontrolu a opäť ju uhradiť. Preto je vždy lepšie spraviť aspoň základnú kontrolu sami doma, ak sa vám niečo nezdá, zájsť do servisu a dať problém odstrániť ešte pred tým, ako vás otočia na STK. Pretože na kontrole nikto neprižmúri oči, ak vám nesvieti napríklad žiarovka a to znamená, že problém budete musieť odstrániť tak či tak, akurát zaplatíte za dve kontroly.

Myslite na STK a EK včas! Toto je veľmi dôležité. Pretože ak sa rozhodnete ísť na STK dva –tri dni pred koncom jej platnosti, nebude to žiadny problém ak máte auto po servise alebo v stave, že prejde na prvý šup. Problém nastáva, ak zistíte poruchu a chcete ju dať odstrániť. V servise si môžete vyslúžiť čakaciu lehotu, ktorá presiahne termín, dokedy musíte absolvovať STK. A teraz prichádza veľký problém Kedysi vás mohli za neplatnú STK mohli odhaliť policajti pri náhodnej kontrole, čo teda nebolo tak časté. Problémom však je, že aktuálne je STK digitalizovaná a po prešvihnutí jej platnosti vám príde pokuta automaticky. Systém Ministerstva dopravy a výstavby SR totiž od 1. marca 2016 automaticky vyhľadáva automobily s neplatnou technickou a emisnou kontrolou a majiteľom automaticky posiela pokuty. A nie malé. V súčasnosti je za každú neplatnú kontrolu hrozí pokuta 165 eur, čiže za kombináciu technickej a emisnej kontroly ide o sumu až 330 €.

Nechajte to na Nás. Vozidlo skontrolujeme, opravíme potrebné nedostatky a obejdnáme vozidlo na technickú a emisnú kontrolu.